Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tak wygląda życie w naszych lasach. Wyjątkowe zdjęcia dzikich zwierząt zrobione przez opolskich fotografów

Mirela Mazurkiewicz
Mirela Mazurkiewicz
Na kolejnych slajdach prezentujemy unikatowe zdjęcia dzikich zwierząt i ptaków, autorstwa fotografów opolskiej szkoły „Oblicza natury”. W drugiej części galerii możecie zobaczyć kulisy powstawania zdjęć. Będziecie zaskoczeni, jak muszą się zakamuflować fotografowie, by podejść blisko zwierząt.
Na kolejnych slajdach prezentujemy unikatowe zdjęcia dzikich zwierząt i ptaków, autorstwa fotografów opolskiej szkoły „Oblicza natury”. W drugiej części galerii możecie zobaczyć kulisy powstawania zdjęć. Będziecie zaskoczeni, jak muszą się zakamuflować fotografowie, by podejść blisko zwierząt. www.obliczanatury.pl
Polują wyłącznie z aparatem, ale ich trofea są imponujące. Na kolejnych slajdach naszej galerii prezentujemy unikatowe zdjęcia dzikich zwierząt i ptaków, autorstwa fotografów opolskiej szkoły „Oblicza natury”. Wiele z nich było okupionych dziesiątkami godzin ciężkiej pracy i… cierpliwości. Gwarantujemy, że lepszych zdjęć dziś nie zobaczycie. W drugiej części tej galerii zobaczycie kulisy pracy fotografów przyrody. Będziecie zaskoczeni, jak muszą się zakamuflować, by podejść blisko zwierząt.

W fotografii przyrodniczej liczą się umiejętności i sprzęt, ale równie ważne jest szczęście. Czasami ułamek sekundy decyduje o tym, czy uda się zrobić wymarzone ujęcie.

- To szczęście idzie w parze z doświadczeniem – mówi Dariusz Kowalewski, twórca opolskiej szkoły fotografii „Oblicza natury”, która uczy utrwalania przyrody w kadrze. – Zazwyczaj fotograf wraca w dane miejsce kilkakrotnie, by obserwować oraz planować, co i jak chce pokazać.

Wraz z nim tworzy jeszcze dwójka fotografów: Marcin Mufazałów oraz Katarzyna Wereniewicz. - W fotografii przyrodniczej liczy się nie tylko obiekt, ale również klimat, środowisko. Musimy pokazać emocje, zadbać o odpowiednie światło – mówi Marcin Mufazałów.

- Szkoląc fotografów zależy nam na tym, by rozbudzić ich wrażliwość – dodaje Dariusz Kowalewski. - Jeśli ktoś idzie do lasu tylko po to, by zrobić dobre zdjęcie, efekt prawdopodobnie nigdy nie będzie spektakularny i szybko pojawi się frustracja. Przyrodę trzeba czuć, ona musi fascynować. Tylko takie podejście procentuje i daje szansę na świetne ujęcia. Bywa, że na 10 wyjść przynosimy jedno dobre zdjęcie, dlatego podstawą jest cierpliwość. Fotograf przyrody musi też nauczyć się czuć tętno lasu. Nasi uczniowie czasami nie mogą się nadziwić, gdy mówimy im że nadlatuje jastrząb czy sójka zanim jeszcze zdążymy je zobaczyć.

Na kolejnych slajdach galerii prezentujemy unikatowe zdjęcia dzikich zwierząt i ptaków, autorstwa opolskich fotografów. Wybraliśmy dla Was 89 niesamowitych fotografii, które zapierają dech w piersi.

W drugiej części galerii pokażemy Wam kulisy pracy fotografów przyrody. Będziecie zaskoczeni, jak muszą się zakamuflować, by podejść blisko zwierząt.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Tak wygląda życie w naszych lasach. Wyjątkowe zdjęcia dzikich zwierząt zrobione przez opolskich fotografów - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na olesno.naszemiasto.pl Nasze Miasto